Szafki kuchenne,to statystycznie najczęściej używane meble w domu.

Oczywiście można zaprojektować standardowe, zwykłe meble z półkami, które również spełnią swoją rolę, ale wyposażenie dodatkowe szafek znacznie podnosi ich funkcjonalność.

Meble kuchenne na wymiar, są dużo droższe niż zwykłe szafki modułowe zakupione w sklepie z meblami. W wielu przypadkach koszty wyposażenia dodatkowego są równe wartości mebli lub nawet wyższe. Warto wiedzieć dlatego jakie wyposażenie wybrać, aby optymalnie podnieść funkcjonalność swojej kuchni.

Szuflady

Szuflady na sztućce, szuflady na garnki, drobiazgi i szuflady na talerze, to tylko nie liczne funkcje szuflad. Szuflady, aby służyły przez lata muszą przenosić odpowiednie obciążenie oraz zachować płynność prowadzenia nawet po kilku latach użytkowania kuchni. Do naszych mebli możemy wybrać standardowe (najbardziej ekonomiczna opcja, koszt: kilkanaście złotych) prowadnice rolkowe, prowadnice kulkowe smarowane (koszt od 30-60 zł, w zależności od producenta) oraz szuflady modułowe dostępne w ofercie np.: Blum lub Hettich (koszty uzależnione od producenta, najczęściej 150-250 zł w zależności od typu szuflady).

Wyposażenie szuflad

Szuflady w zależności od jej przeznaczenia możemy wyposażyć we wkłady na sztućce, wkłady na talerze, wkłady na przyprawy i drobiazgi, organizery.

Szafki narożne

Systemy do szafek narożnych są uzależnione od ich rodzaju. (rodzaje szafek narożnych). Do prostych (tak zwanych „ślepych szafek”) stosuje się Magic Cornery, czyli system wysuwanych półek, które umożliwiają wykorzystanie pełnej głębokości szafki. Do szafek narożnych w kształcie „L” wygodne i ekonomiczne są obrotowe carga, które świetnie sprawdzają się do przechowywania garnków, talerzy i większych przyborów kuchennych.

Suszarki

Suszarki wbudowane w szafkę, to wygodne i przede wszystkim ukryte wyposażenie. Jeśli nie chcemy aby na blacie, czy ociekarce zlewowej stały stosy suszących się naczyń, to wbudowana w szafkę wiszącą suszarka jest doskonałym rozwiązaniem. Suszarki produkuje się dwu lub jednopoziomowe, do szafek o standardowej szerokości (40, 50, 60, 70 cm).

Carga proste podblatowe

Carga podblatowe to wysuwne systemy przeznaczone do przechowywania suchych produktów, zapasów, lub przyborów kuchennych. Cargo nadaje się również jako wyposażenie dodatkowe szafki zlewowej do przechowywania chemii i środków czyszczących. Carga występują w różnych wersjach, mogą być dwu jedno lub trzypoziomowe. W kolorze chromu, białym, szarym, lub z elementami szkła. Carga występują w standardowych szerokościach do szafek o wymiarach zewnętrznych 15- 70cm.

Carga Maxi

Wysokie karga, to najczęściej systemowe spiżarnie kuchenne. Są wysokie, nawet do 220cm i bardzo pojemne, a dodatkowo system wysuwu ułatwia dostęp do przechowywanych produktów. Carga Maxi występują w różnych konfiguracjach, mogą być wysuwno-obrotowe, kargo wysuwane z dodatkowymi półkami na froncie wewnętrznym. Koszt carga maxi to od 1000 do 3500 zł

Systemowe kosze na śmieci

Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest kosz na śmieci. Należy wyznaczyć dla niego odpowiednie miejsce, dostępne z każdego miejsca w kuchni. Kosz w kuchni może być zwykłym pojemnikiem stojącym luźno w szafce zlewowej lub bardzo wyszukanym mechanizmem, który umożliwi precyzyjną segregację odpadów. Jest wiele koszy na śmieci, jedno pojemnikowe lub kilku pojemnikowe. Kosze z mocowaniem do frontu szafki, kosze zlokalizowane w dużej szufladzie lub uchylne (podobnie jak zmywarka). Wymierając kosz na śmieci warto zwrócić uwagę na pojemności poszczególnych pojemników.

Dodatkowe elementy uzupełniające

To wszystkie ruchome wkłady, które umożliwiają efektywne przechowywania i łatwy dostęp do innych przyborów kuchennych lub zapasów żywności. Do wyboru mamy wkłady do przechowywania przypraw, wkłady do mobilnego przechowywania talerzy, wkłady, w których montujemy rolkę z ręcznikiem papierowym lub folią spożywczą.

Dobrze dobrane wyposażenie kuchenne, to gwarancja wygodnej kuchni. Meble kuchenne zyskują nowe funkcje i wyjątkowy wygląd dzięki dodatkowym elementom. A przede wszystkim łatwiej w naszej kuchni utrzymać ład i porządek, gdy każdy sprzęt kuchenny ma swoje wyznaczone miejsce

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.