Łazienka to bardzo specyficzne pomieszczenie. Jest używane odrobinkę mniej niż kuchnia, ale o wiele bardziej wymagające. Łazienka musi być funkcjonalna i dobrze rozplanowana. Również meble do łazienki, aby nie wymagały specjalnego traktowania należy wykonać z odpowiednich materiałów.

Projekt mebli łazienkowych

Każda łazienka jest inna, ma inne gabaryty, zakamarki, schowki. Dobrze zaplanowana pomieści kosmetyki, chemię gospodarczą i zapasy ręczników.

Szafka pod umywalkę, to kluczowy mebel. Jego konstrukcja zależy przede wszystkim od rodzaju umywalki. Umywali nablatowe, umywali wpuszczane w blat i oczywiście umywali podwieszane, to najczęściej kupowane modele. Od rodzaju umywali zależy wysokość, głębokość i szerokość szafki.

Standardowa wysokość góry umywali powinna wynosić ok 85cm dla osoby średniego wzrostu.

Wysokość możemy regulować indywidualnie do potrzeb użytkowników. Przy projektowaniu szafki należy koniecznie uwzględnić grubość umywalki, a w zasadzie część umywali, która znajduje się ponad blatem właściwym.

Szafki pod umywalkę najlepiej wyposażyć w szuflady o średniej wysokości i możliwie jak największej głębokości. Pierwsza szuflada zazwyczaj wypada na wysokości przyłączy wodno-kanalizacyjnych, przez co powinna być odpowiednio zaprojektowana (podcięcie, umożliwiające podłączenie wody i odpływu) Szuflady są bardzo wygodne i pozwalają na zachowanie ładu wśród przechowywanych kosmetyków i drobiazgów. Prowadnice do szuflad najlepiej wybrać z podwyższonym udźwigiem, ponieważ wbrew pozorom kosmetyki ważą sporo.

Słupki, szafy, szafki łazienkowe, powinny mieć dużo pojemnych półek.

Materiały na meble łazienkowe

Meble łazienkowe, to zwykłe meble jak każde inne. Nie różnią się zbytnio konstrukcją, okuciami czy możliwym wyposażeniem od mebli kuchennych. Można je wykonać z każdego dostępnego materiału na rynku jednak nie nie każdy materiał będzie odpowiedni.

O meble wykonane z forniru naturalnego, drewna czy zwykłej płyty laminowanej należy dbać. Dłuższy kontakt z wodą powoduje puchnięcie i zniszczenie materiału.

Bardziej odporny materiał, to w szczególności MDF- lakierowany, szkło, fornir lakierowany na wysoki połysk (z efektem politury). Wszystkie elementy narażone na kontakt z wodą i fronty meblowe warto wykonać z tych materiałów.

Materiały na blaty łazienkowe: kamień, konglomeraty, kompozyty, blaty typowo kuchenne laminowane, formatki lakierowane w pół-macie lub połysku. Jak widać możliwości jest wiele.

Ile kosztują meble łazienkowe zrobione na wymiar?

Każdy projekt jest inny, więc nie można ustalić jednej stawki. Należy mieć świadomość, że bardzo często meble na wymiar są dwu, a nawet czterokrotnie droższe od systemowych mebli gotowych.

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.