Meble kuchenne z dwoma rzędami szafek wiszących.

Zaplanowanie układu szafek wiszących w kuchni jest ważnym krokiem w procesie powstawania projektu zabudowy meblowej w kuchni. Najczęściej chcemy wykorzystać wysokość pomieszczenia oraz dostępne miejsce na ścianach. Coraz częściej i chętniej wybieranym rozwiązaniem przez Klientów, jest zabudowa meblowa z dwoma rzędami szafek wiszących.

Szafa

Szafki wiszące bezpośrednio nad blatem kuchennym, pełnią rolę szafek często używanych. Możemy przeznaczyć je do przechowywania: zastawy stołowej (talerze, miski, półmiski), szklanek i kubków oraz produktów spożywczych. Warto pamiętać, że te szafki są pod ręką, na dobrej wysokości do wygodnego sięgania po rzeczy znajdujące się wewnątrz mebli.

Warto przewidzieć gdzie oraz jakie rzeczy będziemy przechowywać w kuchni - to ważne już na etapie projektu.”

Rząd szafek pod sufitem, ze względu na wysokość, jest traktowany jako szafki wysokiego składowania, czasem określane jako kuchenne pawlacze, kuchenne spiżarki, spotkałam się również z określeniem "kuchenny składzik". W tego typu szafkach najczęściej możemy zmieścić sprzęty kuchenne używane sporadycznie, świąteczną zastawę stołową, zapasy jedzenia lub schować w nich wszystko to, na co nie znaleźliśmy miejsca w szafkach pod blatem i w pierwszym rzędzie szafek wiszących.

Szafa

Szafa

Dwa rzędy szafek wiszących w kuchni, to nie tylko dodatkowe miejsce, ale również dodatkowe możliwości aranżacyjne.

Każdy z rzędów możemy zaplanować w innym kolorze, wykończeniu lub połączyć dekory uni z dekorami drewna. Mamy również możliwość zaprojektowania innych głębokości szafek wiszących, co niejednokrotnie podnosi walory estetyczne projektu oraz zwiększa ilość miejsca w szafkach kuchennych. Zróżnicowanie głębokości zabudowy daje możliwość wykonania oświetlenie LED w dolnym i górnym rzędzie szafek - jest to pożądane rozwiązanie szczególnie w kuchniach bez okna. Przykładowa realizacja: kuchni z dwoma rzędami szafek.

Przykładowa realizacja: Kuchnia z dwoma rzędami szafek.

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.