Szarości nadal królują w naszych mieszkaniach, na ścianach, tkaninach i oczywiście na elementach meblowych. Szarość jest ciepłym i przyjemnym kolorem, który chętnie współpracuje z innymi barwami. Szczególnie elegancko, szarość prezentuje się na frontach kuchennych, zarówno w prostych wzorach, jak i na ramie z płyciną. Istnieje niezliczona ilość szarości, od bardzo jasnych, na pierwszy rzut oka wyglądających jak przełamana biel, poprzez niebieskie, gołębie szarości, ciepłe szarości, aż po prawie grafitowe głębokie odcienie.

Meble kuchenne w szarym kolorze można łączyć z drewnianymi blatami, dodatkami, blendami i cokołami. Są świetnym tłem dla czarnych, czy złotych uchwytów.

Szarość zastosowana w kuchni, może być bez problemu kontynuowana w kolejnych pomieszczeniach, takich jak: łazienka, salon czy sypialnie.

Producenci wyposażenia kuchennego, również bardzo poważnie traktują trend i zainteresowanie Klientów szarościami, wprowadzając na rynek: karga, szuflady, wkłady na sztućce właśnie w tym odcieniu.

W kuchniach utrzymanych w szarych, stonowanych kolorach, warto pamiętać o doborze odpowiedniego oświetlenia, które ociepli kuchnie i sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne. Możemy zastosować dekoracyjne lapmy wiszące nad stołem lub barkiem, lampy centralne lub oświetlenie pod szafkami, spełniające rolę roboczą jak i ozdobną.

Poniżej przykładowy projekt kuchni z szarymi frontami.

Szafka narożna z drzwiczki skośnymi

Fronty w meblach kuchennych, to ramka z delikatną płyciną. Jest to nie banalny, ciekawy wzór, pasujący do większości mieszkań. Wzór ramki, coraz częściej zastępuje płaskie, fronty lakierowane w wykończeniu: połysk

Szafka narożna z drzwiczki skośnymi

Blaty w dekorze drewna, tworzą wyjątkowo ciepłe połączenie kolorystyczne. Blaty możemy wykonać zarówno drewniane, jak i z laminatu drewnopodobnego. Obydwa materiały mają wady i zalety, ale kolorystycznie pięknie grają z szarością.

Szafka narożna z drzwiczki skośnymi

Szare meble kuchenne, warto przełamać zdecydowanym kolorem, np: czarnym. Uchwyty malowane w kolorze czarnym, wykończone w półmacie stają się bardzo popularnym dodatkiem. Kuchnie można również ozdobić roślinami oraz dodatkami w bardziej zdecydowanym odcieniu.

Więcej informacji na temat oferty dotyczącej Mebli kuchennych na wymiar: Meble kuchenne na wymiar.

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.