Meble kuchenne na wymiar, dlaczego warto zdecydować się na meble wykonywane na wymiar ?

Kuchnie traktujemy jak „centrum dowodzenia” każdego mieszkania. Kuchnia od kilkunastu lat staje się otwartym pomieszczeniem skupiającym życie rodzinne. Nie zamykamy pomieszczenia przed gośćmi, czy rodziną. Aby spełniała wszystkie wymagania, musi być wygodna, ergonomiczna, pojemna oraz dopasowana stylem do reszty mebli w mieszkaniu. Niestety tych wymagań nie spełnimy, kupując gotową zabudowę meblową.

Meble kuchenne na wymiar, to przede wszystkim dowolność w wyborze materiałów, formy, wyposażenia i kolorystyki. Nie mamy żadnych ograniczeń w wymiarach, co oznacza, że nie trzymamy się standardowych wymiarów szafek (40, 50, 60 cm), możemy zaprojektować szafki o szerokości dowolnej, z dokładnością do jednego milimetra.

Kolejnym istotnym elementem jest możliwość łączenia materiałów. Kuchnie możemy stworzyć z dowolnych, dostępnych u producenta materiałów. Fronty meblowe wykonuje się z płyty wiórowej laminowanej, płyty MDF – pokrytej lakierem, folią lub fornirem. Podobnie z blatem, który nie jest narzucony jak w gotowej zabudowie meblowej. Wybór jest bardzo szeroki, od laminatów, konglomeratów, po blaty kamienne i betonowe.

Wysokości mebli – meble na wymiar nie znają standardów. W praktyce oznacza, to że wysokość blatu kuchennego i wysokość szafek wiszących możemy bez najmniejszych problemów dopasować do wzrostu użytkowników kuchni. I ni robimy tego poprzez dodawanie wyższych cokołów w szafkach dolnych, a proporcjonalnie powiększamy korpusy szafek.

Dodatki i wyposażenie. Każdą kuchnie na wymiar można wyposażyć w dodatki, które ułatwiają przechowywanie, organizację pracy, utrzymanie czystości w kuchni lub najzwyczajniej ułatwiają dostęp do głębokich szafek. Wyposażenie tego typu jest dobierane na etapie projektu kuchni, dzięki czemu z góry wiadomo, co i w którym części zabudowy będzie miało swoje miejsce. Wyposażenie dodatkowe, to między innymi: organizery do szuflad, mechanizmy do szafek narożnych, wysokie i niskie karga, suszarki na naczynia.

Oświetlenie – wspomaga pracę przy blacie kuchennym. Oświetlenie, to kolejny bardzo istotny element wyposażenia zabudowy meblowej. Pozwala na efektywną pracę wieczorami i jednocześnie jest ozdobą kuchni.

Metody otwierania szafek. Oprócz standardowych uchwytów, do wyboru pozostają frezowania we frontach, system tip-on, uchwyty wpuszczane we front, listwy nabijane na fronty. Oprócz tego możemy wybrać kierunki otwierania poszczególnych frontów.

Podczas projektowania mebli na wymiar do kuchnia mamy zupełną dowolność w formie, stylu i wykończeniach i to jest największym atutem.

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.