Białe kuchnie od wielu lat cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Biała kuchnia stała się symbolem prostoty, czystości i elegancji. Zestawienie bardzo mocno kontrastujących ze sobą kolorów jakim są biel i czerń, daje wyjątkowe połączenie.

Biała kuchnia, to nie tylko proste geometryczne kształty, które świetnie odnajdują się w minimalistycznych wnętrzach, to również białe fronty ramowo płycinowe w kuchniach angielskich i prowansalskich.

Biel jest uniwersalna, dlatego tak cenią ją projektanci wnętrz i dekoratorzy. Białe dodatki. Biała stolarka, białe listwy przypodłogowe, to trend, który utrzymuje się od bardzo dawna i nic nie wskazuje na to, aby moda na biel przeminęła.

Od kilkunastu lat otwieramy kuchnie na część dzienną, salonową. Już nie traktujemy pomieszczenia kuchennego jak zamkniętej przestrzeni, dostępnej jedynie dla Pani Domu. Kuchnia jest miejscem spotkań z przyjaciółmi, rodziną. Miejscem gdzie toczy się całe życie. Łączenie kuchni z salonem musi być dobrze przemyślane zarówno w formie jak i zestawieniach kolorystycznych. Dlatego białe kuchnie są tak chętnie wybierane przez użytkowników, ponieważ nie warunkują kolorów innych mebli w pomieszczeniu. Biel dostosowuje się do każdego innego koloru.

Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego nastroju czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała zmiana wystarczy aby charakter kuchni był zupełnie inny.

Biel jest ponadczasowa – moda w meblarstwie, w szczególności w meblach kuchennych zmienia się średnio co 10 lat. Jednak nie dotyczy, to białych mebli kuchennych, gdyż one zawsze pozostają na czasie.

Biel jest delikatna – nawet największe meble kuchenne w kolorze białym nigdy nie będą wyglądały ciężko.

Czarny blat w kuchni – oczywiście czarny blat nie jest obowiązkowym połączeniem z białymi frontami. Możemy go bez najmniejszego problemu zamienić na blat drewniany, grafitowy lub dowolny w każdym możliwym odcieniu. Jednak połączenie czarnego i bieli jest piękne i niepowtarzane. Na blat możemy wykorzystać laminaty, których na rynku jest kilkanaście dekorów, kamień – naturalny materiał oraz konglomerat, który posiada twardość kamienia i temperaturę laminatu.

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.