Okap jest standardowym wyposażeniem kuchni. Jest niezbędny w procesie gotowania, gdyż pochłania zapachy i nadmiar pary wodnej. Okap sprawdza się zarówno w dużych kuchniach jak i małych pomieszczeniach kuchennych. Okap możemy zamontować jako pochłaniacz oraz wyciąg. W pochłaniaczu stosujemy filtry, najczęściej są to filtry węglowe, natomiast okap w funkcji wyciągu podłączamy do szybu wentylacyjnego.

Wybór okapu jest zależny przede wszystkim od efektu wizualnego oraz jego funkcji. Jeśli chcemy alby okap stał się ozdobą naszej kuchni, należy wybierać okapy wolnowiszące. Natomiast wybór okapu wbudowanego w szafkę pozwoli nam na uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania w kuchni.

Okapy wbudowane w szafkę - czy warto?

Okap wbudowany w szafkę jest praktycznie nie widoczny. Stanowi część szafki kuchennej. Okap zajmuje całą szerokość szafki, ale tylko kilkanaście centymetrów jej wysokości, więc reszta szafki pozostaje do dowolnego wykorzystania.

Okap wbudowany w szafkę jest praktycznie nie widoczny. Stanowi część szafki kuchennej. Okap zajmuje całą szerokość szafki, ale tylko kilkanaście centymetrów jej wysokości, więc reszta szafki pozostaje do dowolnego wykorzystania.

Okap nie wystaje poza obrys szafki wiszącej, pomimo tego że jest zamontowany 60cm nad blatem roboczym nie przeszkadza nam w gotowaniu. Nawet wysocy użytkownicy nie uderzają się w głowę podczas pracy w kuchni.

Okap ma wbudowane własne oświetlenie, dzięki czemu nie musimy zapalać głównego światła w kuchni, aby móc gotować.

Okapy, w zależności od producenta posiadają kilka trybów pracy.

Bardzo istotną kwestią jest, fakt że okapu prawie nie widać, więc nie ogranicza on możliwości aranżacyjnych w kuchni. Na rynku dostępnych jest kilkanaście modeli okapów do zabudowy w szafce. Cena waha się od 350 do 1700 zł. Wybierając okap do własnej kuchni warto zwrócić uwagę, aby miała odpowiednią moc oraz pracował jak najciszej się da.

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.