Drzwi przesuwne najczęściej kojarzą nam się z systemowymi drzwiami w ramach aluminiowych. Ramy aluminiowe czy stalowe nadal są chętnie wykorzystywane przy szafach wnękowych czy wolnostojących. Dają nam zupełną wolność w wyborze wypełnienia drzwi (szkło, płyta, ratan, bambus, MDF lakierowany, forniry), jednak w nowoczesnym wzornictwie dominuje minimalizm. Minimalizm oznacza przede wszystkim lekkie formy, proste kształty i mała różnorodność wykorzystywanych materiałów.

Szafy z drzwiami przesuwnymi bez ram – a wnętrze szafy?

System przesuwny do drzwi bez ram zajmuje ok 8 cm – jest to mocno uzależnione od grubości poszczególnych skrzydeł drzwi (płyta wiórowa i płyta MDF- ma różne grubości, najbardziej popularna to 18mm). Drzwi w systemie bez ramowym nie wpływają na wnętrze szafy, możemy je dowolnie zagospodarować jak przy zwykłych szafach z drzwiami przesuwnymi.

Szafy z drzwiami przesuwnymi, a szafy otwierane standardowo na zawiasach

Efekt bezramowy możemy oczywiście uzyskać, decydując się na zwykłą szafę z drzwiami otwieranym. Wykonujemy wtedy drzwi z MDF-u lakierowanego lub z płyty wiórowej laminowanej, tak aby formą i kolorem uzyskać efekt minimalizmu i prostej formy. Jednak drzwi po otwarciu zajmują sporo miejsca, a dokładnie tyle ile szerokość poszczególnego skrzydła (nawet do 70cm). Rozwiązanie staje się kłopotliwe ze względu np.: na wąski korytarz, lub przejście między szafa a łóżkiem w sypialni.

Wtedy możemy zdecydować się na system przesuwny bez ram. Który łaszy w sobie zarówno prostę formę, jak i wygodę użytkowania szafy z drzwiami przesuwnymi.

Zdjęcia szafy

Opublikowano:
Komodo
Projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości meble na wymiar. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjami.
663 612 976
komodo.meble@gmail.com
ul. Pułaskiego 2a
05-230 Kobyłka
Szukasz pomocy przy wyborze mebli?
Nie wiesz jakie meble wybrać? Masz własny pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami. Nasz projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie i dobierze pomocne w codziennym użytkowaniu wyposażenie do mebli.